Pirmā bērna ratiņu izvēle ir viens no svarīgākajiem lēmumiem, kas jums būs jāpieņem, gatavojoties bērna piedzimšanai. Bērnu ratiņi būs jūsu uzticamais pavadonis pastaigās, iepērkoties un ikdienas aktivitātēs, tāpēc ir svarīgi šo izvēli veikt atbildīgi un rūpīgi. Nepiedzīvojuši vecāki bieži pieļauj kļūdas, koncentrējoties tikai uz cenu, izskatu vai dizainu. Lai izvairītos no vilšanās, ir vairāki būtiski aspekti, kas jāņem vērā, izvēloties piemērotu bērnu ratiņu izvēli.
Pirmais solis bērnu ratiņu izvēlē ir noteikt, kāda veida ratiņi tie ir. Tas ir komplekts "2 vienā", kas ir ideāli piemērots mazuļiem no dzimšanas līdz 6 mēnešu vecumam. Parasti vecāki pāriet uz ratiņu komplektu, kad bērns sāk droši sēdēt. Šūpuļkrēsls nodrošina bērnam ērtu gulēšanas pozīciju, tam ir mīksts matracis un kapuci aizsardzībai no dažādiem laikapstākļiem.
Izvēloties bērnu ratiņu komplektu, ņemiet vērā tā izmēru. Bērnu ratiņu izmēram var būt nozīme, jo īpaši daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem vai ja plānojat tos izmantot kopā ar automašīnu. Svarīgs ir arī ratiņu svars, ņemot vērā, ka, lai kopā ar bērnu kāptos pa kāpnēm, tas var būt diezgan smags.
Bērnu ratiņi ar riteņiem ir svarīgi, lai ceļošana būtu ērta. Lielāki riteņi nodrošina labāku saķeri uz nelīdzeniem ceļiem, un grozāmie mehānismi padara bērnu ratiņus vieglāk manevrējamus. Priekšroka dodama želejas vai gumijas riteņiem, kas nodrošina izturību un labu triecienu amortizāciju.
Svarīgi pievērst uzmanību arī bērnu ratiņu aizsardzības elementiem, piemēram, pārsegam. Tiem jānodrošina uzticama aizsardzība pret dažādiem laikapstākļiem. Arī ratiņu materiālam jābūt ūdensnecaurlaidīgam, lai pasargātu mazuli no saslapināšanas lietū.
Papildu iespējas, piemēram, ventilācijas logi un atzveltnes regulēšana, var nodrošināt mazulim papildu komfortu. Regulējams roktura augstums var būt noderīgs arī dažāda auguma vecākiem.
Galu galā pirmā bērnu ratiņa izvēle ir individuāls lēmums, kas atkarīgs no jūsu iespējām un vēlmēm. Ir svarīgi veltīt pietiekami daudz laika, lai izpētītu visus iespējamos modeļus un ņemtu vērā visus iepriekš minētos faktorus, lai izdarītu pareizo izvēli, kas atbilst jūsu un jūsu mazuļa vajadzībām.
Bērnu ratiņi
Kad bērns izaugs un droši sēdēs, no šūpuļa būs jāatsakās un jārūpējas par bērnu ratiņu iegādi, ja pirms tam nav iegādāts ratiņu komplekts ar ratiņu bloku. Šis ratiņu komplekts kalpos pietiekami ilgi, tāpēc tā izvēlei jāpieiet atbildīgi.
Bērnu ratiņu modelis ir paredzēts bērniem vecumā no 6 mēnešiem. Tā kā šāda ratiņi ir viegli vadāmi, jo to svars ir neliels. Lielākam bērna komfortam ir nodrošināta sēdekļa atzveltnes regulēšanas iespēja. Ja bērns nogurst sēdēt vai vēlas gulēt, atzveltni var pārvietot guļus vai pusguļus.
Izvēloties bērnu ratiņus, jāpievērš uzmanība
1. salokāmības principam - tas var būt vai nu "nūjiņa", vai "grāmata";
2. riteņu tipam un izgatavošanas materiālam.
3. Pagriešanās mehānisma un pogas fiksācijas esamībai.
4. Papildu piederumu (moskītu tīkliņš, mackintosh, kājstarpes pārsegs) esamība. Visbiežāk tie nāk komplektācijā ar bērnu ratiņiem, bet dažkārt tie jāpērk atsevišķi.
Dvīņu rati
Vecākiem, kuriem ir dvīņi vai viena vecuma bērni, ir daudz ērtāk iegādāties īpašus modeļus, kas paredzēti vairākiem bērniem, nevis iegādāties divus ratiņus uzreiz. Šādi ratiņi ir aprīkoti ar īpašu rāmi, pie kura uzreiz tiek piestiprināti divi šūpuļi un divi ratiņi. Var atrast modeļus, kuros var apvienot šūpuļa un ratiņu vienības uzstādīšanu. Šāds modelis ir piemērots bērniem ar nelielu vecuma starpību. Šūpulī var ievietot jaundzimušo bērnu, bet ratiņu blokā - vecāku bērnu, kurš nav pietiekami pārliecināts, lai nostātos uz kājām. Kam jāpievērš uzmanība, izvēloties bērnu ratiņus dvīņiem (pogodok)
1. Bērnu ratiņi dvīņiem . Bērnu ratiņu konfigurācija. Ir bērnu ratiņi ar vienu vai diviem līmeņiem. Izvēlieties to, kas jums ir ērtāks.
2. Izmēri. Protams, šādi ratiņi ir diezgan plati, tāpēc ir vērts saprast, vai ratiņi var ietilpt liftā. Pacelt vai nolaist šādu ratiņus pa kāpnēm bez palīdzības būs grūti.
3. Riteņi un amortizācijas sistēmas esamība.
4. Papildu iespējas. Piemēram, liela jumtiņa klātbūtne, kas pasargās no sliktiem laikapstākļiem vai saules, somas, iepirkumu groza un citu nepieciešamo sīkumu.
Lai gan visiem bērnu ratiņu veidiem ir atšķirības, galvenā no tām ir lietošanas ērtums un komforts. Tomēr, iegādājoties bērnu ratiņus, neatkarīgi no bērnu ratiņu veida, ir dažas svarīgas lietas, kas jāņem vērā.
Viegla apkope. Mazi bērni nespēj kontrolēt savus dabiskos refleksus vai atskaitīties par savām darbībām. Tāpēc jaundzimušais bērns var atgrūst un notraipīt polsterējumu, bet vecāki bērni var atstāt netīrumus no apaviem vai netīrām rokām, izliet šķidrumu vai nomest kādu ēdiena gabaliņu. Rezultātā polsterējums zaudē savu izskatu, un braukt ar bērnu netīrā ratiņos nav ļoti patīkami. Izvēloties bērnu ratiņus, noteikti konsultējieties ar konsultantu par polsterējuma kopšanas noteikumiem. Noskaidrojiet, vai to var noņemt mazgāšanai, vai pietiek to noslaucīt ar dažiem mazgāšanas līdzekļiem.
Jebkuru priekšmetu glabāšanas vieta. Lielākajai daļai māmiņu ir ļoti svarīga papildu vieta, kur novietot mantas. Piekrītu, ka ir daudz ērtāk visu, kas var būt nepieciešams bērnam vai jums pastaigas laikā, ievietot ratiņu bagāžniekā vai kabatās, nekā nēsāt somu vai mugursomu.
Iespēja salocīt un izlocīt ratiņus ar vienu roku. Pat ja jums ir mierīgs bērns, var gadīties, ka, mēģinot salocīt vai izlocīt ratiņus, jums būs viņu jāuzrauga. Tāpēc šādai funkcijai ir liela ietekme uz transportlīdzekļa izvēli.
Izmaksas. Diezgan daudzi vecāki apstājas pie diezgan lētu bērnu ratiņu izvēles. Protams, katram ir atšķirīgas finansiālās iespējas, taču ir vērts iztērēt vienu reizi, iegādājoties kvalitatīvu bērnu ratiņu, kas spēs kalpot paredzēto laiku, nekā iegādāties lētu, kas pēc pāris nedēļām vai mēnešiem nāks bojā, un jums to nāksies izmantot katru dienu. Izvēlēties labu bērnu ratiņus no pirmā mēģinājuma izdodas ne visiem vecākiem, īpaši, ja tas ir pirmais bērns, bet pat pieredzējuši reizēm kļūdās, jo katru gadu ir jauni modeļi, un šādā sortimentā ir ļoti grūti orientēties. Mēs ceram, ka ar savu rakstu esam palīdzējuši izprast šo problēmu.